| AndreiAp01 a întrebat:

Buna ziua,
Dorim sa deschidem o platforma online de tipul UpWORK, Fiverr.
Mentionez ca urmeaza sa dechidem o firma cu 3 asociati ( Srl ) si avem nevoie de lamurire cu privire la cateva informatii cum ar fi :
Vreau sa stiu traseul banilor in firma noastra: cum plateste clientul (variante), unde ajung banii dupa ce ii plateste (contul firmei sau alta platforma), cum ne retragem comisionul si ce comision putem retrage incat sa facem un "profit" decent, cum transferam banii rezultanti vanzatorului. Apoi, taxele pe care le avem de platit (platite din "profitul" de mai sus) ((care sunt)) si foarte important, cand si unde le platim (la fircare tranzactie, la luna, pe an etc.)
Multumesc tuturos anticipat pentru ajutor!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge asa. Pai ei tranzactioneaza cu tine nu intre ei. Tu le dai un credit intern. Evident poti integra paypal sau altele dar tot in contul vostru se plateste si voi virati la destinatar. Vad ca nu aveti vreo idee despre servicii de genu asa ca sa va interesati mai intai de toate. Tu ai in cap ceva gen olx, nu fiver

| mihaela000ela a răspuns:

In cazul unor astfel de societati,care au ca obiect de activitate principal,deschiderea unui magazin on line,ai nevoie de strategii si multe necunoscute ce trebuie,musai, lamurite inca de la inceput. Eu nu iti dau un sfat, ci iti recomand, sa te informezi, si sa apelezi la oameni care stapanesc aceasta nisa.
Telefon: +40740 470 048 E-mail: contact@thecon.ro-aici,poti primi gratuit informatiile pe care le doresti.Bafta in afaceri!