| anonim_4396 a întrebat:

Daca un roman ce doreste a-si cumpara o masina din Germania si incaseaza salariul pe card, va plati comision la scoaterea banilor respectivi?
Adica daca ii trebuie 10.000 lei, comisionul este 1000? Nu este drept!

Se pot muta banii dintr-o banca romaneasca intr-o banca din Europa, printr-o tranzactie?

1 răspuns:
| varsanofie a răspuns:

Cel mai ușor, transfer bancar. Chiar dacă dorești a extrage 10.000 lei, ai o limită zilnică. undeva la 4.000/zi comisionul fiind aferent fiecărui ATM. Îți recomand transfer bancar, Romania - Germania aprox 24 ore intră banii în contul beneficiarului.