| MateiF123 a întrebat:

Salut! Am 17 ani si prestez servicii de copywriting.

Am deja 2 clienti care urmeaza sa imi plateasca serviciile si as dori sa stiu daca eu incasez acum banii prin stripe, pot raporta banii la anaf odata ce implinesc 18 ani si imi deschid un PFA?

Daca da, de ce lucruri ar trebui sa tin cont si de ce probleme as putea da? (Daca sunt)

Trebuie mentionat ca nu o fac sub o platforma ca Upwork sau Fiverr, contactez personal potentialii clienti!

Nu am alta optiune decat sa imi deschid eu un PFA sau SRL odata ce sunt major!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"pot raporta banii la anaf odata ce implinesc 18 ani si imi deschid un PFA"

da, dar doar DUPĂ ce ai pfa-ul funcțional

| MateiF123 explică (pentru sierra1):

Mersi, normal ca dupa ce e functional laughing)

3 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Multă bafta! E invigorant sa aflu cum o persoană tânără se gandeste la 1. Antreprenoriat si 2. Sa faca totul corect si legal.