| Aries a întrebat:

ieri am fost contactact de o doamna de la forex care m-a programat la un interviu.Eu am intrebat daca sunt necesare studii superioare, iar dansa mi-a zis ca nu este nevoie de niciun fel de pregatire totul bazandu-se pe trainingu-uri.Pentru postul de junior account manager am fost selectat. Daca puteti sa explicati si voi acest termen mai in detaliu v-as fi recunoscator, si sa imi spuneti parerea voastra despre jobul acesta, daca se merita sau nu, sau daca intr-adevar este un job sau platesti ca sa inveti ceva(sa tranzactionezi sau ce se face acolo). Astpet pareri.

1 răspuns:
| raducumatei a răspuns:

Aceasta persoana este responsabila de relatiile cu clientii unei companii. In mod special si de gasirea unor clienti noi...Esti un fel de agent de birou retribuit in general printr-un comision daca nu ai salariu fix.E slabut postul...Nu merita efortul.Criza a taiat elanul investitorilor fie ei cat de mici.