| Aries a întrebat:

Am fost sunat de o doamna de la Forex care m-a programat la un luni la un interviu.Acum intrebarea mea este urmatoarea: postul pentru care am fost cautat(assistent account manager) este un job, sau platesti ca sa inveti sa tranzactionezi? Are rost sa ma duc la interviu sau...sa o las balta? As dori mai multe detalii daca stiti.Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu te duci nu o sa afli despre ce este vorba. Parerea mea este sa mergi si o sa afli ce ar trebui sa faci, daca te platesc si cu cat anume. In orice caz nu este mare lucru, titlul este foarte bombastic, o sa fii ajutorul unuia care se ocupa de contul unui client. Numai bine!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Aries! Eu în locul tău m-aș duce la interviu, nu aș avea nimic de pierdut, dimpotrivă. Postul vizat de tine face parte din Departamentul de Client Service iar aria de responsabilitate a persoanelor din acest departament presupune contactul direct cu clientul si legatura intre departamentele de creatie, de productie si beneficiar.
O zi cu zâmbet să ai și baftă la interviu!

| BAM_7947 a răspuns:

Pai treaba sta cam asa: un account manager se ocupa in general de verificarea documentelor in vederea verificarii si validarii unui trading account. daca este vorba de aceasta pozitie probabil ca nu vei face altceva decat vei verifica numere de telefon si documente cu ochiu` liber. eu lucrez intr-o firma de forex ca si customer support manager si salariul meu este cam de 3 ori cat un salariu normal in tara unde sunt. evident nu in Romania... happy