| MoldovanAlin a întrebat:

Intrebare pentru cunoscători: Vreau sa înființez o firma de producție mica (120mp) din panouri sandwich metalice.
Intrebarea este daca pot înregistra firma pe numărul meu de casă și să îmi desfășor activitatea 500m mai încolo, separat de casă (unde este teren extravilan)?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sa ai sediul firmei acasa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sediul firmei acasă. Alături, punctul de lucru. Dar pentru a desfășura o activitate einimică pe u nteren viran trebuie să ai aprobare. Terenul să fie al tău, sau închiriat de la entitatea căruia îi aparține.