| alingam a întrebat:

Am un teren extravilan si as vrea sa il racordez la electricitate! Intrebarea mea este se poate racorada la electricitate un teren extravilan?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pe un teren extravilan nu se pune electricitate, ca nu face sens, odata ce nu se poate construii nimic pe el.
In schimb, pe un teren intra-vilan, da, se poate racorda cablu electric ca casa sau propietatea din sat.

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu mai intreba pe aici,faci sens ori nu face,tu poti trage curent unde doresti atat timp cat platesti.Cel mai indicat este sa intrebi pe aia care administreaza la tine curentu electric, asa sa dau cu presupusu, am spus mie logic mi se pare sa pot trage curent oriunde, doara platesc, aia vand, deci de ce nu.Dar nu pot spune ca asa stau lucrurile.Depinde desigur f mult daca prin fata terenului respectiv trec stalpi electrici, ca daca e vorba sa du, ci sute de m o/ri km normal ca aia nu-s curiosi sa iti traga tie stalpi pe distante mari.

| alingam explică (pentru relian):

Nu trec stalpii prin fata terenului...dar nu este o distanta mare fata de ultimul stalp (40-45m) doar ce e extravilan din asta zic..ramane sa ma interese pentru ca parerile sunt impartite

| relian a răspuns (pentru alingam):

Lasa frate parerile oamenilor, ca nu oamenii iti instaleaza ceva tie acolo, du-te si vorbeste cu compania de electricitate, aia se ocupa de asa ceva.Iti pierzi vremea degeaba intreband exact pe cine nu trebuie.Dar na doar esti si tu roman, trebuie sa ceri prima data parerea lu nea gigi laughing dupa ce pierzi vremea asa o luna doua ajungi la concluzia ca trebuie sa intrebi la o companie.Asa sunt romanii, nu le plac chestiile simple si rapide, ei vor chestii complicate, vor sa faca din orice o telenovela laughing

| alingam explică (pentru relian):

Tu nu esti tot roman? Am intrebat aici in speranta ca poate a mau intampinat cineva aceasta problema si pentru a mai scuti niste drumuri te miri unde te trimit cei responsabili cu electricitatea... Ms!

| relian a răspuns (pentru alingam):

Sunt tot roman normal, doar ca incerc sa arat cat pot cum sta treaba, realitatea. Poate a mai fost cineva in situatia ta spui tu. Daca era cineva in situatia ta ai fi stiut, ma refer de la tine de acolo din zona.Asa daca au fost altii in aceasta situatie in tara da, insa nu se potriveste la tine, ce este in zona mea, asta asa un exemplu.Deci poate mai stiu eu in ce judet se face, poate la tine in judet nu se face, de aia am spus, cel mai indicat este sa intrebi direct pe cei in drept.Bafta oricum