| PoenaruAndreea a întrebat:

Bună ziua!
Mi s-a transferat o sumă de bani dintr-un cont BRD în euro în contul meu Revolut în lei. Au trecut 2 zile și banii nu au ajuns la mine. Este ceva in neregula? Ar trebui să mă ingrijore

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ceva similar am patit eu, am trimis din cont BT in lei in Revolut in euro si cu telefoane si insistente la Banca Transilvania sa imi reintoarca banii in cont, pentru ca undeva, pe "drum" s-a blocat transferul si a fost detectat suspect (pentru o suma minora de 100 de euro)... Desi Revolut este banca intermediara din ce am inteles de la BT. Transferul in mod normal era de 1-3 zile, dar la mine a durat o luna de zile. Bineinteles Revolut mi-a reintors banii fara vreun comision luat, asa cum au plecat, asa au si revenit.

| lpavel a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi dar trebuie sa iei masuri! Cel/a care ti-a transferat banii sa mearga la banca si sa intrebe ce s-a intamplat!