| BudescuBogdan a întrebat:

Pentru compania mea imi trebuie un site de prezentare (care e in decurs de dezvoltare) si din cate am inteles trebuie si un certificat SSL (mai ales ca vreau sa dezvolt plata cu cardul). Imi poate recomanda cineva de unde pot lua un certificat SSL (de preferat gratuit)?

Răspuns Câştigător
| dragoshar a răspuns:

Sunt numeroase companii care vând certificate SSL. La o simplă căutare pe google vei găsi această informație. Nu îți recomand să cauți un certificat SSL gratuit, deoarece vei putea avea surpriza că cei de la care îl iei pot avea acces la site-ul tău și îl pot compromite. Better safe than sorry! Plus, prețurile pentru certificate SSL nu sunt tocmai imense, iar din moment ce ai nevoie de el pentru companie și nu pentru uz propriu, bănuiesc că preferă să investească bani în ceva sigur.