Întrebare recomandată | DutzuRazor a întrebat:

Acum cateva zile am comandat ceva de pe eMAG. In momentul in care am facut comanda am ales sa fac plata online cu cardul. In acel moment nu m-a pus sa imi introduc datele de pe card, nu prea aveam timp si nu am mai facut comanda. Mi-a venit un email cu " comanda dumneavoastră a fost inregistrata si este in curs de procesare". Nu am dat atentie acelui email, ca la cateva zile sa primes din nou acel email numai ca la "modul de plata" nu mai scria online cu cardul ci "ordin de plata". Am citit mai jos si am vazut ca trebuie sa achit in doua zile. Intrebarea mea este : Daca nu il achit in doua zile imi este retrasa comanda sau va emite un ordin judecatoresc caci din cate am inteles asta se intampla.Sunt obligat sa achit acel produs chiar daca nu il mai doresc? Si daca nu il achit ce se intpla?
Va multumesc. Vreau un raspuns cat mai rapid.

Răspuns Câştigător
| WizZz a răspuns:

In acel email trebuie sati fi dat si datele de contact adica nr de telefon(ar trebui sai suni si sa le spui ca vrei sa anulezi comanda)

| DutzuRazor explică (pentru WizZz):

Multumesc, am rezolvat problema.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand daca alegea plata cu cardul inseamna ca nu are nicio treaba cu ordinul de plata, aparent ai ales tu gresit modalitatea de plata. Nu se intampla nimic daca nu faci plata, pur si simplu nu se va trimite comanda, dar ca sa fii sigur pune mana pe un telefon si anuleazo si gata ai rezolvat toate problemele

| Amaliapopaaaaa a răspuns (pentru suntserios):

Dar mie îmi apare la eMAG doar plata prin ordin de plata sau ramburs la curier. Nu vreau sa plătești ramburs la curier ci vreau sa plătesc online cu cardul dar nu știu cum..Ma ajuta cineva?

| crytical a răspuns:

Suna ba la ei si zi-le sa-ti anuleze ce *** e asa greu

Răspuns utilizator avertizat
| NataliaBianca a răspuns:

Ai rezolvat?