| LeeSin a întrebat:

sper sa nu fie prea tampita intrebarea mea, dar pentru ca am o situatie mai proasta momentan, nu vad de ce sa nu incerc: vreau sa incep sa castig niste bani, dar pentru ca facultatea nu-mi permite ca timp sa lucrez pe undeva, cautam anumite lucruri de facut de acasa, de pe propriul pc. As vrea sa incep sa joc la bursa, pe chestii de genul forex, dar si pentru asta imi trebuie niste bani. neavand un buget de pornire, voiam sa va intreb: chiar exista, si nu numai ca exista, dar sunt si pe bune siteurile conform carora sa poti sa faci bani dand click-uri, vizionand anumite reclame sau mai stiu eu ce? personal mi se pare o tampenie, dar daca nu asta, atunci ce? repet, care sa fie facut de acasa, si care sa nu necesite nici un buget de plecare foarte mare.(pentru a juca la bursa trebuie minim 250 $, bani de care nu dispun momentan). multumesc

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nope, alea sint timpenii. Citiva bani poti sa faci cu microjoburi, dar sint zabaloase rau (www.microworkers.com, de exemplu). Daca te impaci bine cu engleza, sa stii ca se poate gasi de scris articole pe ici-colo, chiar si in romana, preturile variind foarte mult in functie de o gramada de chestii. Totul e sa stai un pic si sa cauti, eventual sa mai citesti si cum au facut altii treaba, par example Peng Joon - http://www.pengjoon.com/about

| costan a răspuns:

Poti face bani frumosi din afiliere inscrie-te si o sa vezi cat si cum se castiga bani de acasa: ( http://network.wiy.ro/......signup.php )

| LeeSin explică (pentru costan):

Multumesc! dar din ce vad, trebuie sa am proptiul site pe care sa pun bannere, linkuri. asa e? pentru ca eu nu am, am incercat sa iau un url de acolo sa-l postez ca un comm la un video pe youtube si nu m-au lasat aia de la youtube

| costan a răspuns (pentru LeeSin):

Da asa este, dar poti incepe prin realizarea unui blog gratis unde poti adauga un banner sau link, o sa-ti trebuiasca cateva luni de munca la blog pentru al promova dar merita efortul o sa vina si rezultatele. Nu uita daca ai un blog presonal poti promova si alte afaceri online care sunt la mare cautare azi in Romania. Daca totusi nu vrei sa-ti faci un blog atunci poti catiga bani din vanzarea de produse cosmetice, te inscri pe link-ul urmator si retul ti se explica pe site, comisioane de pana la 20% : ( http://ladys.ro/a/MCOTdsRe,b ) Bafta!

| GabiCh93 a răspuns:

In fiecare zi cei de la MailDirect trimit mii de newsletter-e catre abonati, iar tu trebuie doar sa le accesezi.
Iata cum castigi bani:
- Primesti 6$ la inscriere;
- Primesti bani daca accesezi newsletter-ele;
- Pentru fiecare mail citit din partea MailDirect primesti 0, 5 centi;
- Pentru fiecare click in interiorul newsletter-ului primesti 1 cent;
- Primesti 10 centi pentru fiecare prieten care se inscrie din partea ta (pentru primi 200 de prieteni, apoi suma scade la 2 centi/prieten);
- Primesti bonusuri in functie de cumparaturile facute la partenerii MailDirect (doar atunci cand se specifica in mail). http://www.maildirect.ro/inregistrare/640a0904d1c4561046b846c071b43a7f

| Vladone80 a răspuns:

Salut, cauta o idee de afacere online pe site-ul Enciclopedia Afacerilor! Mult succes!

| BiancaMih a răspuns:

Poti castiga usor si constant bani facand ceea ce iti place cu www.pfinance.ro (microjoburi)
Daca ai o pasiune si iti place sa faci ceva anume poti castiga bani cu asta.
1. Iti faci cont gratis
2. Adaugi ceea ce vrei sa faci pentru o anumita suma
3. Foarte important: cat ceri pentru serviciile oferite atat vei primi - Nu se percepe nici un comision pana in Martie!

Este un mod sigurdeoarece esti platit de cineva interesat de ceea ce faci si te apuci de treaba doar daca se confirma plata!
Pagina este la inceput ceea ce este in avantajul vostru sa vi se afiseze anunturile primele!