| DuDDy24 a întrebat:

As vrea sa stiu daca voi cunoasteti ceva metode de a face bani online. Am incercat siteurile PTC dar banii se castiga foarte greu ( am facut decat 20 de dolari in 3 luni, dar incep sa castig din ce in ce mai mult). Am 17 ani, sunt la liceu, iar in zona in care sunt nu am unde sa lucrez deloc, de aceea as dori sa imi sugerati ceva metode de a face bani online. Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Online poti face bani daca stii sa faci ceva. Exista mai multe siteuri de freelanceri in care oamenii iti ofera bani pentru tarduceri, scriere de articole, mici programe, web design, etc. Daca stii sa faci ceva in domeniul asta, poti castiga bani. Din pacate, online nu poti castiga bani din munca necalificata, fiindca nu exista astfel de joburi cu adevarat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai vreo calificare / cunostinte serioase gen webdesign, programare, seo samd singurele variante sunt cele de care ai amintit. nu ai sa faci niciodata bani multi si repede fara sa oferi ceva important in schimb

| Vladone80 a răspuns:

Salut, poti gasi o idee de afacere online pe site-ul Enciclopedia Afacerilor. Mult succes!

| albina333 a răspuns:

PTC-urile se cam duc la vale....eu am folosit mult PROBUX si am scos ceva bani de pe el dar acu s-a dus si asta, am incercat si NEOBUX (cel mai stabil) dar nu am reusit sa fac mare branza pentru erau multi referali inactiv si nu iesea mare lucru.
Acum am descoperit MARKET GLORY. Marketglory este un joc gratuit care nu necesita obligatoriu sa investesti in el. MarketGlory este un joc strategic de unde poti castiga bani virtuali si apoi sa ii convertiti in moneda reala. Prima luna este mai greu si castigurile sunt mici. Cu cat joci mai mult cu atat capeti mai multa experienta in joc si vei castiga si mai multi bani. Poti incepe aici si te pot ajuta cu sfaturi si tutoriale http://www.marketglory.com/strategygame/albina

| alitzzy a răspuns:

Poti face direct $50 daca ai experienta cu PTC-uri. Recomand viespar, concentrat numai pe taskuri bine platite (0.03-0.16 din prima luna, n-am avut niciodata mai putin).
Ai $5 bonus la înscriere. http://www.viespar.ro/? reff=554b482384b0f025a9131807dbd48d41

| BiancaMih a răspuns:

Poti castiga usor si constant bani facand ceea ce iti place cu www.pfinance.ro (microjoburi)
Daca ai o pasiune si iti place sa faci ceva anume poti castiga bani cu asta.
1. Iti faci cont gratis
2. Adaugi ceea ce vrei sa faci pentru o anumita suma
3. Foarte important: cat ceri pentru serviciile oferite atat vei primi - Nu se percepe nici un comision pana in Martie!

| molost a răspuns:

Incearca aici http://www.marketglory.com/strategygame/molo2
faci cont si apoi e foarte simplu de castigat bani reali.cel putin eu am castigat binisor.