| Alinush1993 a întrebat:

TPU.Alaltaieri am facut alegerea neinspirata de a ma imprumuta de la cineva cu 200 de RON iar undeva pe luni trebuie sa ii aduc banii inapoi.Problema e ca nu cred ca as putea sa fac acest lucru pana luni deci automat o sa intru in belea mare cu acea persoana.Totusi azi, cautand pe internet am gasit acest site si anume zaplo.ro.Acesta actioneaza ca o institutie non bancara si nu cere card de credit sau fisa cum ca as avea un loc de munca legal.Eu intreb:Sa ma risc sa fac un imprumut pe termen de 30 de zile de 600 de RON? Am vazut ca dobanda la ei este 0.Cred ca asta ar fi singura modalitate cu care as putea sa scap de persoana careia ii datorez bani si chiar as avea incredere ca pot returna banii la institutie la timp si sa scap si de belele.Precizez ca undeva in august -septembrie o sa plec ca si cadet pe 800 de euro pe luna deci as putea prelungii usor contractul cu ei in cazul de neplata la timp.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti chiar sigur de banii care ii vei lua ca si cadet? Nu stiai ca nu ii poti returna inainte sa te imprumuti? Nu te sfatuiesc sa faci imprumut la de-astea de pe net.Este un fel de camatarie cu acte.Vei fi mereu dator la ei.Mergi la o persoana apropiata tie, care te poate astepta o perioada mai lunga si achita-ti luni aceasta datorie de 200 de lei. Sfatul meu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti achita 200 ron dar vrei sa te bagi mai adanc in datorii? nu prea are logica ce vrei tu sa faci