| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU. Am incercat in nenumerate randuri sa obtin un imprumut de la o banca de la o chestie din asta nonbancara ca exemplu provident. Nu am reusit. Am 18 ani merg spre 19, sunt singur acasa, am venitul tatalui de pensie 11 mil pe luna, am nevoie urgent de un imprumut de 200 de euro. Am toate actele la indemana. Ma puteti ajuta cumva? Un sfat? Sunt disperat dupa acest imprumut, am nevoie de el urgent!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu ai contract de munca nu poti realiza imprumutul.

| victorandrei a răspuns:

Nu ai reusit din ce motiv?

| anonimyus a răspuns (pentru victorandrei):

Nu am reusit pentru ca nu am acel venit al meu. Ca sa le garantez ca le pot da in fiecare lunastraight face

| victorandrei a răspuns (pentru anonimyus):

Pai sa faca tatal tau pe numele lui, si la provident nu dai lunar ci saptamanal rata.

| Ekcstsy a răspuns:

DAca nu lucrezi nu ai cum sa il iei. Si daca tin minte bine trebuie sa ai 21 de ani ca sa efectuezi un imprumut la provident.

| pYv a răspuns:

Nu cred ca il primesti ca nu lucrezi cred....adica nu ai un venit pe luna garantat de unde sa le platesti lor "rata"winking