| Habarnuamcenumepum a întrebat:

Buna ziua TPU am si eu o intrebare azi am primit mesaj de la banca transilvania ca pot merge sa ridic cardul bancar de la ei chestia este ca nu am buletinul azi la mine se poate dovedi si cu altceva sau trebuie neaparat sa am un buletin la mine sa arăt?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar cu buletinul. Mai bine zis cartea de identitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti cu pasaport.
cu altceva nu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Numai cu buletinul.

| Hyperion7 a răspuns:

Întrebare la întrebare:
Ai programare?

| trophin a răspuns:

Pasaport, certificat... dovada

| suntserios a răspuns (pentru trophin):

Certificat de?
sa nu zici de nastere, ca ala nu e act de identificare.

| trophin a răspuns (pentru suntserios):

Despre ce e vorba?
certificat de nastere

| suntserios a răspuns (pentru trophin):

Certificat de nastere nu e act de identitate.

| trophin a răspuns (pentru suntserios):

Si ce e?

| suntserios a răspuns (pentru trophin):

E un document care atesta nașterea unui copil. Nu indetifica un cetățean

| trophin a răspuns (pentru suntserios):

Da si sa iti faci un BI, carte de identitate ce iti trebuie? nu acel act? sau document cum il numesti tu

| suntserios a răspuns (pentru trophin):

Ba da, dar nu te poți identifica cu el la banca, la poliție, la vama etc etc. Prinzi ideea?

| trophin a răspuns (pentru suntserios):

Da domn. te cred, te inteleg, insa e un act de identitate, chiar daca zici ca nu il folosesti

| suntserios a răspuns (pentru trophin):

Nu e un act de identitate.
Nu te poți legitimă cu el.
Ia mergi tu mâine la banca și cere un extras de cont și prezintă doar certificatul de naștere. Și pe urmă vii acasă și îmi spui că am avut dreptate.

| trophin a răspuns (pentru suntserios):

Nu stiu cati ani ai,,, dar nute constrazic

| suntserios a răspuns (pentru trophin):

Bine faci.