| 187VLAD a întrebat:

Buna ziua TPU
vreau sa imi fac un card de pensie
imi puteti spune criteriile cele mai importante de care ar trebui sa tin cont in momentul in care aleg banca?
multumesc

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca, respectiva banca, are comisioane de administrare a contului atasat cardului respectiv. Daca la retragere din bancomate proprii se percepe vreun comision --- daca da, cat?
Ce comisioane sunt percepute la plata cu cardul.
Ce beneficii iti ofera acea banca daca optezi sa deschizi un un cont de card ( la acea banca si nu la alta ).

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Singurele criterii sunt comisioanele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raiffeisen bank, este singura fara comisioane la pensionari, a venit pensia ai scos-o, nu ii lasi pe card, ca atunci logic ca iti opreste un comision anume, + ca ti se face dobanda dar asta la o suma maricica.