| fkz a întrebat:

Buna ziua tuturor.
Ma gandesc de ceva timp sa deschid o statie GPL (1000-1500l)intr-un satuc de langa Bucuresti, mai exact Trestieni comuna ulmi la iesirea din militari km23, in mijlocul satului trestieni.
Care este investitia totala, avand in vedere ca am terenul si as dori sa incarc si butelii.
Profitul pre/litru?
Cheltuieli lunare?

Ce parere aveti?, merita investita?
Multumesc

3 răspunsuri:
| 1cristian1990 a răspuns:

Suna bine! Mai ales partea cu buteliile daca persoanel respective din acel sat si imprejurimi nu au acces la gaz!
Eu sincer daca as trece pe acolo as lua benzina sau motorina numai din mol, omv, petrom, sau rompetrol! E increderea scazuta in benzinariile private!
Si investitia ar fi de 5000 - 15000 - 20000 euro cred eu!

Eu mi-am spus doar parerea!

Propun sa faci un studiu de piata si sa nu te bazezi prea mult pe raspunsurile de pe TPU! Sunt banii tai si ai putea sa ii investesti poate in ceva mai bun!
Eu nu cunosc zona, dar e posibil sa ai noroc, mai ales daca sunt multi tractoristi sau chiar nu e nici o benzinarie in zona! Fa un studiu de piata, cel mai important, referitor la gaz si la industria care e in zona si cat circula un localnic cu masina pe luna etc... sper ca te-am ajutat

| 1cristian1990 a răspuns (pentru 1cristian1990):

PS: Credeam ca e vorba de benzinarie tongue
La GPL nu iti trebuie prea multe, cisterna e mai scuma in rest poti sta pe un scaun sub o umbrela!

| fkz explică:

Alte pareri?