| remus a întrebat:

va rog, am un card CEC Bank VISA electron cu acesta imi scot pensia lunar. In luna 06. 2019 a expirat valabilitatea, nu am primit alt card de la cec. Lunar de 2-3 ori merg sa-mi ridic cardul si pensia cuvenita, sunt tot amanat si informat ca nu a sosit in agentie, pana azi 23.08 2019, unde sa ma adresez, la care politie sau cui pentru a intra in posesia cardului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, nu ascultati ce spune domnul Bizon95, habar nu are ce inseamna plangere penala, cazuri de genul si/sau competentele politiei in acest caz.

In al doilea rand, aveti in acest link datele de contact CEC https://www.cec.ro/contact, sunati la suport carduri si expuneti problema, daca nu vi se rezolva problema, urmatoarea solutie este protectia consumatorului.

succes.

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Trebuie sa mergi la banca si sa vorbesti
da, stiu ca cecul e cea mai de rahat banca din tara asta cu cea mai mare birocratie si cu cele mai TAMPITE proceduri, insa tu ar fi trebuit sa ai notificari inainte de a expira cardul si sa te duci sa ii tragi de barba

TOTUSI, daca tu ai un contract cu cec-ul (RECITESTE-L) in care scrie negru pe alb ca respectivul contract include un card, iar acum suntem in luna a 8 si nu ai primit cardul de 2 luni, atunci te poti duce la circa de politie la care apartii si sa faci plangere penala pentru plata nejustificata unor servicii neprestate (2 LUNI FARA UN CARD LA CARE AI DREPTUL)

nota benne: 1. POLITISTII RROMINI SUNT IMBECIL DE LENESI, asa ca NU PLECA FARA NUMAR DE INREGISTRARE A PLANGERII... daca faci asta atunci POLITISTII NU VOR INVESTIGA NIMIC, E CA SI CUM NU AI FI FACUT PLANGERE
2. NU RENUNTA nici dupa ce primesti card... timp de doua luni ai stat fara, ARDE-I, CA MERITA!

| Mad1 a răspuns:

Trebuie sa intrebati la banca de el..ca acolo vine. De regula nu dureaza mult.