| Miaw21 a întrebat:

Cum obtin codul IBAN al cardului meu VISA electron facut la ALPHA BANK?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Codul IBAN al contului de card trebuie sa fie trecut pe contractul incheiat cu banca, este acel cod format din 24 de caractere (litre si cifre) ce incepe cu RO.
Daca nu ai contractul poti merge la orice unitate a bancii respective, cu actul de identitate si cardul si o sa ti-l comunice.

| zdrangoi a răspuns:

Daca e card de debit, in contractul incheiat cu banca atunci cand ai facut cardul, ai si codul IBAN, scrie acolo.
Altfel trebuie sa mergi la banca, oricare sucursala Alpha Bank, si il obtii.
Daca e card de credit codul IBAN e scris pe desfasuratorul pe care il primesti lunar prin posta.

| Zidane_Claudia_1982 a răspuns:

Cum pot afla daca am bani în cont oline?