| SmallStep a întrebat:

Buna ziua, vreau sa am un PFA. Ceea ce nu gasesc in Codul fiscal este: cui declar lunar veniturile si cheltuielile, in ce mod si pana la ce data. Va rog sa imi explicati daca se poate si, in cazul in care cunoasteti, va rog sa imi spuneti ce legislatie e relevanta pentru PFA. Multumesc!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Până pe 25 mai in fiecare an declarația unica depusă la ANAF. Atât

| SmallStep explică (pentru suntserios):

Iar in rest, luna de luna nu trebuie sa mai fac nimic?

| suntserios a răspuns (pentru SmallStep):

Nu, declarația se depune odată pe an.

| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa depui declaratie fizica sau online.http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/Contribuabili/scurt_ghid.htm

| nevermind1234 a răspuns:

Dacă îți faci un pfa va trebui să găsești si un contabil BUN care se va ocupa de toate plățile.