| LexaaRawwrr a întrebat:

Bunaa kiss! Eu impreuna cu prietenul meu ne dorim ca peste cativa ani sa ne facem propria noastra afacere. El imi spune ca ar dorii ceva care sa imi place si mie si sa fie o afacere "linistita", adica sa nu stam cu griji din cauza ei. Imi puteti da niste sfaturi cu ceea ce am putea face? Fundiiita

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu exista afacere linistita.Si cea mai mica iti da batai de cap, efort si griji!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice afacere cat de mica e nu poate fi linistita. Orice afacere presupune sa ai o firma, orice firma presupune enorm de multe batai de cap, si aici vorbim doar de hartogaraie, nici nu punem la calcul credite, angajati, datorii samd

| neutrino a răspuns:

Primul pas este sa investesti in studii de specialitate, sa stii si sa intelegi o afacere. Apoi, iti numeri banii pe care ii ai, si in functie de aceasta ati alegi in ce anume poti investi. Multi se indreapta spre agricultura.

| Brotacelul a răspuns:

Pentru inceput puteti demara un proiect online, de exemplu un magazin in care sa comercializati diferite produse.
In acest sens chiar iti recomand www.ucoz.ro pentru ca iti poti face un magazin online cu unul dintre cele cateva sute de sabloane responsive si complet personalizabile (un sablon responsive poate fi vizualizat de pe orice dispozitiv conectat la internet), poti vinde un numar nelimitat de produse sau servicii, iti conectezi domeniul propriu.ro/.com si poti accepta plati cu cardul bancar sau prin PayPal. Toate optiunile acestea, precum si altele pe care nu le-am mentionat, se gasesc la 9.99$/luna! Sper ca te-am ajutat.

| andreo92 a răspuns:

Ca sa ai o afacere linistita peste cativa ani, ar trebui sa va apucati de-acum de ea. La inceput mereu e mult de munca, dar apoi puteti automatiza totul happy