| ylakiztenurb a întrebat:

Câți bani poți împrumută de la banca cu un salar de 1300 ron

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de felul creditului (de consum, pentru vacanta, de cumparare a unui bun mobil sau imobil), daca ai nevoie sau nu de garantie si de durata maxima a fiecarui credit.
Pe finzoom.ro gasesti tipurile de credit si completand datele cerute din fereastra poti afla creditul maxim si care banci au cele mai bune conditii.

| papuciirupti a răspuns:

Nu am nevoie de carne in frigider sar iti spun un sfat prietenesc
ce inseamna imprumut la banca? iti amanetezi viitorul. nu uita ca nu poti fi foarte sigur pe acel loc de munca si nu stii ce se poate iontampla pe viitor si dupa gandeste-te la ce s-a intamplat cu altii.
daca poti sa ocolesti chestia asta, fereste-te de ea ca de dreacu, ca nu e de bun augur.
oricum capul face tot el trage.

| vioricavio a răspuns:

Poti intra pe site ul bancilor si acolo pe majoritatea gasesti o aplicatie oferita direct de ei cu care i ti poti calcula suma pe care o poti lua si ratele, dobanzile etc.