| Fizy93 a întrebat:

Daca imi deschid firma (SRL, SRL-D sau PFA), cati bani imi poate imprumuta o banca?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand invata sa raspunzi pe site, ca nu o sa iti urmaresc eu intrebarea din juma in juma de ora.

In al doilea rand daca era asa important te duci in spanacii masii la o banca si alfai direct de la sursa ce te interesa... nu intrebai pe un forum. Nu esti convins de raspunsul meu mergi si intreaba la banca... ei iti ofera creditul, ei sunt specialistii, ei iti dau raspunsul corect. E important pentru tine, da nu misti un deget.

Eu la 4 banci la care am intrebat de credit pe PFA prima lor intrebare a fost daca am mai mult de 1 an de activitate

6 răspunsuri:
| visatorul78 a răspuns:

Imprumutatul banilor e o afacere in sine. Cand o banca te imprumuta inseamna ca deja ea te-a evaluat si a vazut ca stii ce faci, ai venituri din activitate, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce venituri ai

| Fizy93 explică:

Pai ce venit sa am odata ce eu acum deschid firma, ca sa incep am nevoie de imprumut.

| suntserios a răspuns (pentru Fizy93):

Pai si ce. crezi ca iti da cineva bani pe ochi frumosi?
creditele astea de investitii necesita si ele niste conditii, firma sa aiba cateva luni activitate, sa aiba o anume suma rulata samd

| Fizy93 explică:

Sunt sceptic in vederea raspunsului tau. Creditele pentru IMM-uri sunt si pana la 15000 EURO, si sa nu iti zic ca si un PFA deschis de curand ia 15000 EURO cu conditia sa fie angajat la o alta firma cand deschide firma si face imprumutul. Eu am nevoie undeva la 25000, 15000 sunt ca si luati daca mi-ar ajunge. Te bagi sa dai un raspuns si habar nu ai, lasa pe altii, chiar e important pentru mine!

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Fizy93):

Fratele suntserios spre deosebire de alti useri, da raspunsuri perfect valabile, ceea ce ma face sa cred ca are multa experienta la activ.
Ai putea sa te ratoiesti la el cand o sa ai 15000 Euro in cont, adica poate peste multi, multi ani sau chiar vieti.
Pana atunci tu esti cel care vorbeste in plus.

| suntserios a răspuns (pentru Fizy93):

In primul rand invata sa raspunzi pe site, ca nu o sa iti urmaresc eu intrebarea din juma in juma de ora.

In al doilea rand daca era asa important te duci in spanacii masii la o banca si alfai direct de la sursa ce te interesa... nu intrebai pe un forum. Nu esti convins de raspunsul meu mergi si intreaba la banca... ei iti ofera creditul, ei sunt specialistii, ei iti dau raspunsul corect. E important pentru tine, da nu misti un deget.

Eu la 4 banci la care am intrebat de credit pe PFA prima lor intrebare a fost daca am mai mult de 1 an de activitate