| raducristian1 a întrebat:

Cati bani se pot imprumuta de la banca? Din cate am inteles nu se mai dau multi bani si vreau sa fac un imprumut de 10000-15000 de euro. Dau funda! Daca se poate sa se precizeze si numele bancii

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Imprumutul se acorda in functie de venitul lunar net iar cele mai mari trebuie garantate.
Fiecare banca are reglementari proprii pentru acordare, asa ca ar fi bine sa mergi la mai multe banci si sa vezi conditiile.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Banii se dau in functie de venitul tau, in functie de tipul de credit pe care il vrei, in functie de perioada de creditare, in functie de gradul de indatorare samd.

Fiecare banca are propriile oferte asa ca trebuie sa investighezi pe cont propriu. Ideal incepe cu banca un iti incasezi veniturile, iti vor oferi niste dobanzi mai convenabile.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Depinde de venitul tau lunar. nu se da bani asa aiurea la toti.