| дфтф a întrebat:

Ca sa inchid un cont,trebuie sa merg musai in zona X unde e banca,unde am facut contul sau pot merge si in Zona Y unde e aceeasi banca doar ca nu acolo am deschis contul? ADICA, trebuie musai sa merg acolo unde l-am si deschis chiar daca e aceeasi banca?

3 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Nu, nu contează locația cât banca este aceeași. Totul se face de pe calculator în ziua de azi.

| tril a răspuns:

Pentru inchiderea contului, trebuie sa te prezinti exact acolo unde a fost deschis. Alte operatiuni le poti face de oriunde.

| 28cosmin a răspuns:

Dacă ai un cont deschis la bancă nu se poate închide prin intermediul internetului, ci doar să te prezinți la banca respectivă unde ai deschis contul cu buletinul și să ceri închiderea contului, nu contează că ai contul deschis ca de exemplu ai contul deschis la Banca Transilvania din Buzău, iar tu te afli în Bacău și vrei să îți închizi contul bancar singurul lucru care nu îți permite închiderea contului este să nu te duci la altă bancă să ceri acest lucru dacă contul bancar nu este deschis la ei... Dacă banca de exemplu este Banca Transilvania doar la Banca Transilvania se pot închide contul nu te poți duce cu alt cont la altă bancă să ceri acest lucru.

Mai pe scurt Banca Transilvania la Banca Transilvania, nu contează în ce locație ai deschis contul sau în ce locație ești, atâta timp cât banca este aceiași unde tu ți-ai deschis contul, apropo numai la bancă se pot închide conturile bancare, nu se poate închide contul bancar de acasă sau sunând la ei, de cât să te prezinți la banca respectivă cu buletinul, unde poți cere acest lucru.

Sper că ți-am fost de ajutor cu acest răspuns, așa de lung de eficient de bun pentru ați da un răspuns corect și bun!