| imarele a întrebat:

Fraților sunt în mare încurcătură. Mi-am făcut cont pe crypto. Am vrut să încerc să văd cât de fake este și regret că am deschis contul. Nu vor să mi-l închidă. Ci că trebuie să fac selfie cu numele scris cu mâna, data și numele siteului într-o poziție anume. Am încercat să mă comformez și tot nu vor să-mi închidă contul. Mă tem că ăștia o să mă taxeze lunar. O să-mi închid contul bancar. E șantaj pe față. Să nu vă băgați în asta. E pierdere de vreme și bani. Din fericire am plătit doar 2 lei dar m-am ales acum numai cu nervi. Îmi pot face ăștia ceva dacă închid contul de la bancă? Ajutați-mă vă rog.

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu te pot taxa, s-a inventat confirmarea prin aplicație.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si ce astepti de la o afacere de 2 lei?
laughing

| imarele explică (pentru Bula):

În primul rând am fost curios și am crezut că e mai simplu. Ce termene să citesc? Engleza mea nu e chiar așa bună. În al doilea rând doar nu oi băga bani din start. Voiam să văd despre ce e vorba. Mulțumesc frumos pentru un răspuns pe care o să îl aleg câștigător.

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt nu-i nici un santaj, doar ca tu ai fost cel neserios si ai vrut sa-ti faci cont fals, ca sa te joci cu ei... iar acum ei te purica, asa cum fac cu orice user, foarte serios si foarte detaliat.

| imarele explică (pentru Violleta2022):

Nu-i adevărat. Am încercat și nu m-am descurcat, așa că îmi pare rău că am făcut. Îmi pare rău că asta e răspunsul tău

| imarele explică (pentru Violleta2022):

Ceea ce scrii tu sunt acuzații nefondate. Si în nici un caz nu sunt un neserios. Am vrut să încerc dar nu a prins la mine.

| gabriel2004o a răspuns (pentru imarele):

Atunci când ai făcut contul ai acceptat niște termeni și condiții
Ce vina are ea ca nu le-ai citit?

| mi25 a răspuns (pentru imarele):

Nu o baga in seama pe Jassmina. Ea nu stie decat sa critice, in loc sa ajute oamenii. Este de o rautate incomensurabila si se mai crede si desteptaciunea pamantului: le stie pe toate.

| Mirel4412 a răspuns:

Suni la banca sa iti inchida contul, nu pot sa vina peste tine acasa daca nu le mai platesti. Inainte sa intrii in ceva fii sigur de asta si nu te baga in scheme care par frumoase dar sunt piramidale...

| imarele explică (pentru Mirel4412):

Mulțumesc frumos și ție Mirel

| Dandinelle a răspuns:

Mai încearcă odată să faci procesul daca nu scrie-le.
Eu folosesc de doua luni contul cu cardul și pot sa zic că n-as ieși din el că îmi face bănuți extra la fiecare cumpărătură și beneficiile sunt faine, nu e fake

| Willis a răspuns:

Se blochează doar cardul. Contul va fi același, dar îți vor da alt card nou, cu altă serie, după 7 zile.

| imarele explică:

Am reușit să primesc acceptul lor pentru închiderea contului dar mari bătăi de cap am avut până am reușit să fac un selfie cum au cerut cu anumite cerințe. Problema era că scrisul la selfie mi s-a inversat. Au urmat serii de emailuri și poze eșuate. Totuși au fost de treabă. Au avut răbdare cu mine. În orice caz nu e pentru mine acest cripto. Mă depășește. Aș fi vrut să investesc bani dar se pare că nu e de glumit cu criptomonedele. Un pic am fost deranjat și de anumite persoane aici dar am apelat la voi pentru că aici mereu am găsit o comunitate deschisă. Cu atât mai mult a fost neplăcut reacția unei persoane față de mine. Nu am fost neserios, ci curios cu criptomonedele dar de acum înainte mă voi feri. Sunt recunoscător pentru persoanele care au vrut să mă ajute