| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa infiintez un laborator de analize medicale ce studii trebuie sa am?

Răspuns Câştigător
| LLuk21 a răspuns:

Un doctorat cu master si o facultate mai ales doctorart, te-ai prins doctorat

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ai nevoie de o facultate de biologie sau chimie. Sau ceva in domeniul asta (cred ca merge și medicina, farmacie etc.).

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Chiar este posibil cu facultatea de biologie terminata si cu un master?

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai facultatea de biologie e cea mai indicata. Masterul nu cred ca trebuie neaparat pentru ce vrei tu sa faci.
Si da, ai nevoie de o facultate in domeniu pentru ca tu raspunzi de ce se intampla acolo si trebuie sa stii exact ce se face acolo, e laboratorul tau.

| alina2k18 a răspuns:

Bani si plan de afaceriwinking

| RoCkKiD a răspuns:

Nu ai nevoie de facultate pentru infiintare. Ca sa si faci analize in schimb ai nevoie de o gramada de bani (una foarte mare) pentru aparatura personal calificat si probabil o gramada si mai mare de autorizatii.

| RobertMoon a răspuns:

Nu ai nevoie de studii, e ca si cum esti patron, e laboratorul tau, cat timp tu esti seful nu ai nevoie de nimic ca doar nu lucrezi tu, tu dai banul si atat.