| Megatron72 a întrebat:

Cam care este pretul mediu pentru un inel de aur vandut la amanet? Nu stiu ce gramaj are dar am nevoie de bani si sunt in colaps.Cam cat se ia in general la amanet pe inele de aur?(de specificat faptul ca are si o piatra, nu stiu ce ii ca nu ma pricep la bijuterii)

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Nu te du la nicio casa de amanet pentru ca o sa ti-l subevalueze. Mergi la o banca, sa vada cate carate de aur are inelul tau si piatra daca are vreo valoare si ei o sa iti faca o evaluare corecta.

| Megatron72 explică (pentru noktambul):

N-a mai fost nevoiebig grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are piatra mai bine renunta. pe un gram se incaseaza aproximativ 70 lei. Daca inelul e mai greu cred ca valoreaza 200 -300 lei. Piatra cu toate ca poate fi valoroasa nu se i-a in considerare de obocei.