| anonim_4396 a întrebat:

Cam cati bani as putea castiga pe Instagram daca am 1200 de followers?

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut nimic.
De la 50.000 incolo poate te baga cineva in seama pentru publicitate

| Razvan1000 a răspuns (pentru suntserios):

Dar din ce am observat sunt unii si cu 3000-4000 care primesc produse de la diverse companii spre a le promova

| Razvan1000 a răspuns (pentru suntserios):

Si la 50000 cam cat se castiga?

| suntserios a răspuns (pentru Razvan1000):

50 euro, 100 euro, 1000euro, 3000 euro daca esti Dorian Popa. Depinde ce brand uri atragi, cum negociezi, ce promiți etc etc

| Razvan1000 a răspuns (pentru suntserios):

Sunt si unii ( nu dau detalii dar am vazut eu ceva si pe olx si m-am mai interesat in mai multe locuri pana la urma am gasit unu dinasta) care pentru bani iti promoveaza profilul prin toate mijloacele posibile. L-am intrebat doar asa de curiozitate cat m-ar costa pe luna un astfel de pachet de servicii la el. Mi-a cazut fata cand mi-a spus ca ma costa 5000 lei pe luna. In banii aia promoveaza prin Facebook ads, google ads, multe altele ( mi-a mai spus da nu mai tin minte tot ce a zie ) si ca editeaza profesional tot

| Razvan1000 a răspuns (pentru suntserios):

Am auzit ca la 100k poti face si cateva mii de euro pe luna

| Razvan1000 a răspuns (pentru suntserios):

Dorian Popa a recunoscut ca face in medie si 20000€ pe luna doar din Instagram

| suntserios a răspuns (pentru Razvan1000):

Sumele pe care ti le-am zis eu erau per postare/ produs nu pe luna

| Razvan1000 a răspuns (pentru suntserios):

Crezi ca ar fi o metoda sa cumpar followers? Sunt multe persoane care vand followers

| Razvan1000 a răspuns (pentru Razvan1000):

Se vand cam cu 10€/1k

| suntserios a răspuns (pentru Razvan1000):

O agenție sau un brand cu minim de respect cer si reach. Followers platiti nu aduc reach.

| Razvan1000 a răspuns (pentru suntserios):

Ideea era alta. Sa cumperi si followers, sa cumperi si likes, sa cumperi si tot ce e nevoie inclusiv sa cumperi comentarii. Numai se cam vede ca is cumparati daca compania aia se respecta cum spuneai si verifica evident

| Razvan1000 a răspuns (pentru suntserios):

Crezi totusi ca ar fi o idee buna sa cumpar un cont de insta de la altcineva? Sunt extrem de multi inclusib pe olx daca te uiti care vand la preturi chiar mici avand in devere cat poti castiga dupa. Un cont de 10k followers se vinde penteu numai 100 €! Pai dupa fac 100 € cel putin pe fiecare postare. Ei spun ca le vand sub pretextul ca nu mai au timp sa se ocupe de ele ( si in principiu ii cred poate sunt persone care nu sunt atrase de acest domeni fiu nu se pricep sau nu au succes si vor sa scape de el. Tot ce e posibil ). Dar daca eu cumpar un astfel de cont de insta, vanzatorul dupa poate sa imi faca rau? ( adica sa se duca la politie si sa minta ca eu i l-am furat )

| suntserios a răspuns (pentru Razvan1000):

Daca tu ai impresia ca o sa scoti bani din Instagram asa te inseli amarnic.