| anonim_4396 a întrebat:

Cam ce salariu are un psiholog? Si cum ii castiga? Pe sedinta sau pe luna? Daca e pe sedinta, cam cat costa una?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, trebuie sa ai propriul cabinet sa taxezi la sedinta. De asemenea poti fi si angajat in cadrul unui spital si atunci ai salariu fix

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Psihologii n-au salariu, au onorariu. Cei care stau pe salariu sunt foarte slab pregatiti si castiga un salariu de mizerie de la stat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In functie de cat de bun este psihologul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

100 lei sedinta

| Carmen100 a răspuns:

Deci cam intre ce sume?

| SoBerzerk a răspuns:

Psihologii sunt nişte şarlatani. Doar te ţin de vorbă, dar în schimb de ard la portofel.

| Carmen100 a răspuns (pentru SoBerzerk):

Asta nu e chiar adevarat.
Sunt unii care chiar isi dau interesul pentru unii oameni care vin la ei cu probleme, crede.ma ca sunt unii care si noaptea se gandesc la o solutie pentru. respectivul, dar intr.adevar sunt si unii care nu stiu sa isi faca meseria, dar acestia sunt mai putini.
Acum nu trebuie sa ii bagam pe toti in aceeasi oala, fiecare e altfel, mai bun sau mai putin bun, daca tu ai nimerit la vre. unul mai putin bun, asta ti.a fost ghinionul, nu inseamna ca toti sunt la fel.
Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun.☺