| sabin89 a întrebat:

Cam la cât s-ar putea ridica costul unui batalion de tancuri Abrams?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Romania intenționează să cumpere 54 de tancuri Abrams care vor alcătui un batalion!
Vezi cât costă un tanc și înmulțește cu 54. Mai adaugă 4 vehicule suport și echipamente de întreținere și ai să vezi!

Noi stăm foarte slab la capitolul vehicule blindate. Avem câteva (undeva peste 100 bucăți) Pirrania V - care sunt vehicule de luptă ale infanteriei, iar ca Main Battle Tank ne bazăm pe vechile T52 și mai modernul TR - 85 Bizonul - care este un tanc mediu - nu greu cum am avea nevoie!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Https://www.defenseromania.ro/
Urmărește acest site! Salvează-l în browser și vei fi la curent cu tot ce ține de războiul din Ucraina și înarmarea Românicai!

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Doar motorina sau cu tanc cu tot?

Răspuns utilizator avertizat