| anonimulll12345 a întrebat:

Cand schimbi online valuta preturile de vanzare/cumparare ale valutei respective sunt identice precum ai schimba fizic la agentii de schimb valutar sau la banci?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

NU dragă, e economie liberă de piață, prețurile variază in funcție de o grămadă de factori

| Dismally a răspuns:

Defineste "online". Daca ii schimbi la banca vei avea cursul bancii respective, daca faci o schimbare prin intermediul amazon, paypal etc vei avea un curs stabilit de acele platforme.