| kaudia25 a întrebat:

Cand si cum se deschide un cont la Trezorerie?
Trebuie sa-ti deschizi in localitatea unde este inregistrata societatea?

Va multumesc mult.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La Trezorerie au conturi doar institutiile bugetare, celelalte persoane juridice sau fizice nu au conturi aici si nici nu trebuie.

| kaudia25 explică (pentru Ioandelasal):

Si daca ai de primit bani de la o institutie bugetara(ex.primarie) pentru produsele vandute cum primesti bani? Institutile bugetare sunt in general obligate sa plateasca prin trzorerie.

| Ioandelasal a răspuns (pentru kaudia25):

Este foarte simplu, iti platesc prin ordin de plata de la Trezorerie in contul tau de la o banca.

| mgtow a răspuns:

Mergi personal la trezoreria orasului de unde apartii si acolo iti vor zice ce acte ai nevoie sau dai un telefon, cauti informatii pe internet.