| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Buna ziua, pot plati cheltuielile judiciare la o altă trezorerie decât cea de domiciliu?( Pe înștiințarea primită scrie că trebuie in localitatea de domiciliu)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bine sa platesti acolo unde ti s-a indicat.

Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare trezorerie teritoriala are cont (bancar) propriu.
Ca in orice cont, si in contul trezorieriei localitatii cerute poti plati de la orice posta, banca sau filiala de trezorerie. Trebuie sa specifici doar contul (exact) a destinatarului.

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru Bula):

Ok deci pot platii oriunde

| Bula a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Poti plati de oriunde, dar pastreaza chitanta, ca dovada pentru viitor (5 ani).