| jaxalexx a întrebat:

Cand vine vorba despre online marketing, voi cum va captati traficul din Facebook Ads? Ce faceti cu traficul care vine din reclame? Il trimiteti pe un site si pe urma ce mai faceti?

1 răspuns:
| Kamiyashiro a răspuns:

Atunci când creezi o reclamă cu obiectivul Trafic, poți face lucrurile de mai jos.

Selectezi unde vrei să direcționezi traficul. Poți alege opțiunea Site web, Aplicație, Messenger sau WhatsApp.
Țintești persoanele care au instalat aplicația ta în trecut: poți ținti persoanele care au instalat aplicația ta în trecut, în secțiunea Audiență a instrumentului de creare a reclamelor.
Care sunt platformele care acceptă obiectivul Trafic?
Facebook
Instagram
https://ro-ro.facebook.com/business/help/301780226847564