| anonim_4396 a întrebat:

Cand vreau ca cineva sa imi transfere bani pe card, ce cod sa le dau? Care cod? Ca sunt mai multe pe card.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In niciun caz nu dai codurile de pe card, dai IBANULUI contului

| mihai69 a răspuns:

Dacă vrei să rămâi fără un ban în cont, dă tu datele cardului oricui vrei!
Ca să primești bani pe un cont de card, trebuie să trimiți persoanei care pune banii CODUL IBAN al CONTULUI atașat acelui card. Dar absolut nimic de pe card!