| Gaby3891 a întrebat:

Vreau sa imi fac un card; imi trebuie sa imi transfere cineva niste bani din alta tara, dar mai vreau sa il folosesc si sa cumpar jocuri de pe telefon din magazin play. La ce banca ma sfatuiti sa imi fac si la care banca imi pot face eu la 17ani jumate si ce imi trebuie sa il fac?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Banca Transilvania ( din cele mai cunoscute) are cele mai mici comisioane.
Mai sunt si ING Bank si Intesa Sanpaolo Bank dar sunt mai putin cunoscute si cu sedii mai rare. Pentru minori trebuie sa fii insotit de un parinte. Trebuie doar Cartea de Identitate.

| Gaby3891 explică (pentru Salontanul):

Eu vreau sa imi fac singur, fara parinte ..care banca accepta? am inteles ceva de western

| Salontanul a răspuns (pentru Gaby3891):

Western Union nu are banca. Ea actioneaza prin intermediari. Regulile sunt la fel intru-cat legea este aceeasi in Romania.
Uite: http://www.westernunion.ro/......aticMid.do

| corbulalbrosu a răspuns:

Asa cum ti-a indicat Salontanul, cea mai de incredere si cu cele mai mici comisioane practicate este Banca Transilvania.