| AllanClare a întrebat:

Care banca este mai rentabila,mai putin costisitoare, pentru crearea unui cont in care se va primi in mod regulat bani?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

ING si BT sunt bancile cu cele mai putine comisioane

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

De unde bani, de afara?

| AllanClare explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu,din tara.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru AllanClare):

Cei care depun bani sa deschida un cont la o banca la alegere care le da 2 carduri. Poti avea cardul tau si nu te costa comisioanele de transfer intre conturi / filiale sau banci.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

BT si Raiffeisen este rezonabila.

| AleCuRaspuns a răspuns:

BT sau BCR. Trebuie ca banca pe care o alegi sa mai fi fost vizitata si de altii, ca sa nu fi pagubit, deci clar nu Provident sau alte banci aparute peste noapte

| Salontanul a răspuns (pentru AleCuRaspuns):

BCR are comision. BT si ING n-au comision. Provident clar ca nu. Nici macar nu este banca ci IFN. Mai documenteaza-te! Nu da informatii daca nu stii.

| suntserios a răspuns (pentru AleCuRaspuns):

BCR e una din bancile cu cele mai mari comisioan

Provident nici macar nu e banca...

Nu mai da raspunsuri daca nu stii ce spui