| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai bogat om din romania este gigi becali da sau nu

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Patriciu, Tiriac, becali si altii...

56 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Fratii Cristescu.(Emil si Marius Valentin) de la Bega Timisoara.

regis
| regis a răspuns:

Nu. Nici macar in topurile oficiale, unde apar doar averile declarate, iar unii nu apar deloc. Oricum valoarea averii lui Gigi Becali nu mai este aceeasi, in urma crizei valoarea terenurilor pe care acesta le detine scazand simtitor.

| Krina a răspuns:

Este Dinu Patriciu, dupa unele clasamente. A detinut 80% din compania Rompetrol. Dupa vanzarea a 60% a incasat 2 mld euro. El se afla si in topul realizat de revista Forbes, al celor mai bogati oameni din lume.
Alte surse spun ca primul loc, in topul celor mai bogati oameni din Romania, ar fi disputat intre Iosif Constantin Dragan si Ion Tiriac.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dinu Patriciu a devenit cel mai bogat om din Romania dupa vanzarea Rompetrol.

| borsec a răspuns:

Tiriac stiam eu

daniela
| daniela a răspuns:

Dupa unii GIGI dupa altii Patriciu dar cine stie cati nu se dau in spectacol si nu declara tot pentru a nu plati impozite in tara si mai ales afara daca au dubla cetatenie

| DenissaDeea a răspuns:

Dinu-Patriciu.

| kh1ss a răspuns:

Sunt persoane si mai bogate, dar nu sunt persone publice

lolita
| lolita a răspuns:

Eu stiam ca tata tiriac este big grin

| hugin a răspuns:

Da. in 2008 cel putin dupa spusele celor de la Capital. Dar in 2009 tinand cont ca piata terenurilor a mai scazut nu cred ca mai e.
1. Gigi Becali 2, 5 miliarde euro
2. Ion Ţiriac 2, 2-2, 4 miliarde euro
3. Dinu Patriciu 2-2, 1 miliarde euro
4. Familia Voiculescu 1, 5-1, 6 miliarde euro
5. Familia Păunescu 1, 3-1, 4 miliarde euro
6. Ioan Niculae 1, 27-1, 29 miliarde euro
7. Sorin Ovidiu Vîntu 1, 2-1, 25 miliarde euro
8. Familia Adamescu 1-1, 1 miliarde euro
9. Fraţii Micula 960-980 milioane euro
10. Fraţii Cristescu 800-820 milioane euro
Asta e top 10 pe 2008 a celor de la Capital

| sese a răspuns:

Daca tevreferi la bani gigi e departe de ce ar vrea el, merg pe mana lui Ţiriac

| N538961518 a răspuns:

Sunt oameni mai bogati ca gigi, dinu patriciu... da nu se stie ca merg pe burta oamenii.

cami
| cami a răspuns:

Ehhh.cu criza asta confused. i-au cam scazut finantele si lu` gigi.

| dani9354 a răspuns:

Nu este gigi becali, dupa spusele presei se pare ca ar fi dinu patriciu in urma vanzarilor companiei Petron

| greg a răspuns:

Nu e persoana publica

| Ecaterina a răspuns:

Ion Ţiriac sh Dinu Patriciu.

| funkydiva a răspuns:

Nu. Gigi Becali a fost in Top 500, dar cel mai bogat om din Romania, in anul 2008, era Tiriac. Acum, din cauza crizei financiare... nu se stie. Deci, probabil Tiriac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Basescu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

GIGI BECALI

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da
este si o sa fie cel mai bogat pentru ca stie cum sa faca bani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt oameni mai bogati ca gigi dar nu sa arata si ce mai multi bani sa fac din droguri si alte si in tara sa fac mu, lte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gigi Becali cred eu