| AndreiS41 a întrebat:

Care este comisionul la BCR daca retrag bani de la ghișeu?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai cont deschis la BCR, nu te costa nimic sa-ti retragi banii tai, indiferent ca-i la ghiseu sau la automatul bancar BCR.
Scoaterea banilor la orice alt bancomat in afara de BCR, implica si taxe de procesarea, dar nu cand scoti de la banca ta.
Am uitat sa mentionez, sper ca-i vorba de un cont de economii sau de zi cu zi, nu cont de credit (credit card), ca ala are dobanzi si taxe foarte mari, cand scoti cash de pe el.

| Demidol a răspuns (pentru Violleta2022):

Gresit, AnaMaria. La orice Banca, ridicarea numerarului de la ghiseu se comisioneaza. Nu e vorba de bancomat. Asta e in Romania.

| Demidol a răspuns:

1% dar nu mai putin de 15 lei.
Ai aici un pdf: https://www.bcr.ro/ro/persoane-fizice/informatii-utile/comisioane