| FlorinSalamNr1 a întrebat:

Care sunt diferentele dintre cardul Visa Electron Xteen si cardul CityCard de la BCR?

1 răspuns:
| Andreea87978787 a răspuns:

Buna! Diferentele sunt costurile de emitere, reducerile (ofertele). Avantaje si dezavantaje sunt la ambele carduri. De exemplu: la cardul VISA ELECTRON poti sa reincarci cartelele de telefon mobil Vodafone, Telekom, Orange. Iti poti plati facturile curente de utilitati/servicii (electricitate, apă, gaze, salubritate, telefonie fixă şi mobilă, TV cablu etc.) prin ATM-urile şi Maşinile Multifuncţionale (MFM-urile) BCR. Ai acces uşor la contul curent prin Internet și Mobile Banking, dar și prin Easy 24 Banking BCR. Îţi aduce mai aproape produsele preferate, efectuând plăţi pe Internet în condiţii de siguranţă maximă prin înrolarea la 3D-Secure. Ai acces 24/7 la fondurile proprii, atât pentru retrageri de numerar de la ATM, cât şi pentru plăţi rapide fără comision în ţară şi în străinătate, oriunde este afişată sigla MasterCard / Visa. La cardul CITY CARD avantajele sunt: costuri zero pentru emitere si administrare. Vizualizare ultimelor 10 tranzacţii prin solicitare miniextras de cont la orice ATM BCR. Plata sau retragerea de monedă locală, oriunde în lume. Schimbarea codului PIN direct la ATM BCR, fără comision. Siguranţa sporită a tranzacţiilor datorită tehnologiei cip încorporate. Pentru mai multe nelamuriti intra pe https://www.bcr.ro/ro/persoane-fizice la sectiunea conturi si carduri, vei avea mai multe exemple.