| RaulMA a întrebat:

Cat bacsis face un casier la o agentie sportiva pe luna? (O suma generala,nu fixa, ca nu este posibil) Intreb din curiozitate.

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Depinde. Daca este o agentie de cartier, in care intra un numar relativ restrans de oameni, iti dai seama ca bacsisul nu va fi foarte mare. Pe cand, daca agentia este plasata undeva in centrul orasului sau intr-o zona populata dintr-un oras mare, atunci e cu totul altceva. Unii lasa si cand pun bilete, insa, in general, spaga faci cand vine cineva cu un bilet castigator. In functie de suma, vei primi si tu o parte acolo. Spre exemplu, eu mai lasam 20 de lei la castiguri de 200-300 de ron. Mai sunt si cazuri cand da cineva lovitura si trebuie sa te duci cu el la banca sa scoateti banii. In cazul asta, pentru efort, posibil sa primesti cateva sute de lei.
Pe langa toate astea, mai e un aspect foarte important. O fata care mai e, pe deasupra, si frumoasa, iti garantez eu ca primeste mult mai mult decat un baiat.
Avand in vedere ca lucrezi 2 cu 2 zile, din experienta mea de jucator estimez ca bacsisul ar fi undeva la 300-400 de ron pe luna la o agentie cu un trafic mediu.

| RaulMA explică (pentru AFR81):

Asa ma gandeam si eu, multumesc!

2 răspunsuri:
| Jhulia007 a răspuns:

De pinde de câți câștigători ai intr-o luna și cât de darnici sunt. De cum vorbești, cum ii tratezi și cât de des zambesti Zâmbești. Am o prietena 22 ani care zice ca face 500-700pe luna și o vecina 45 ani mai durdulie care nu face mai deloc 50-100 pe luna.