| MorcovMajestic a întrebat:

Cat de mult credeti ca se mai scumpesc toate?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De acum incolo nu foarte mult. Inflatia e aproape de maxim prognozat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Toate se scumpesc din motive de piață. Ele nu se scumpesc oricum și cu oricât ci motivat. Astfel nu se pot scumpi oricât de mult și în orice moment.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Imi place optimismul lui @suntserios dar el omite ceva esential - gazul si electricitatea sunt tinute jos in mod artificial. Stai sa vezi distractie din primavara. Plus de asta, criza energetica va continua, sa vezi cand o sa inceapa sa se taie curentul prin industrie... si stai sa se vada si rezultatul razboiului din Ucraina la anul si anul de dupa, ca iti dai seama ca acolo agricultura nu o sa scoata mai mult de 60% fata de ce scotea inainte de razboi. Sint multe de discutat, dar urmatorii doi ani nu vor fi prea misto.

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Așa e, am omis că se va scoate odată și odată plafonarea prețului la gaze. Mizez că va fi cald când se va face asta.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Pai si ce daca? Tot se vor folosi la greu in industrie. Si curentul o sa se dubl-tripleze atunci. Deci practic orice bun se va scumpi macar cu un 20-30%.

| J0B0MAT a răspuns:

Benzina s-a ieftinit. Nu cred să se mai scumpească foarte mult.

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnCălător a răspuns:

Pune-ți centura de siguranță. Vor urma scumpiri astronomice.