| tanasaiosif a întrebat:

Cât de profitabila este in ziua de azi o afacere de vopsitorie și tinighigerie auto in zilele astea? Având un service cu un cuptor, și aparatura destul de modernă? Dau funda. Merge sa faci o investiție de genul? Și sa te axezi pe calitate pentru a fi profitabila?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De viitor e pentru ca lovituri, accidente si fraieri in trafic vor fi constant. Conteaza mult oamenii care ii angajezi. Problema e ca nu se gasesc in domeniu sant in numar mic din cauza ca tineretul nu mai tine cont de mecanica - vopsitorie si nu mai invata in domeniu. Salariu la un tip cu experienta e de 4000 lei in mana - 8h pe zi de luni pana vineri, altfel nu cred ca rezista mult la tine

| sierra1 a răspuns:

Fă-ți un plan de afaceri serios, găsești pe net ghiduri.
E o decizie cu multe nuanțe, aici iți răspund multi absolvenți de gimnaziu și zic eu că e absolut irelevant. Nu decide pe baza unor astfel de intervenții

baftă

| mihai69 a răspuns:

Merge, dacă îți formezi și oamenii tăi și ai grijă să nu ți-i fure alții.
Plus robotizare, mai ales pe partea de vopsitorie.

| Panamax a răspuns:

Poti sa ai 5 planuri de afaceri si 3 service-uri ultramoderne, daca nu ai cativa angajati experti in domeniu nu faci nimic.