| tanasaiosif a întrebat:

Salutare,mi-am făcut o afacere de vopsitorie auto,dar nu am putut achiziționa cabina de vopsit fiind foarte scumpa, dar mi-am făcut un cadru metalic, 7m pe 5m destul de pare,pereții fiind din panouri sandwich,cu becuri,turbina de gaze etc, se pot obține avizele dacă nu este o "cabina profesională" ci doar una făcută de mine, dar tot de calitate? Dau funda

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa corespunda la multe cerinte, sa ai toate avizele.
Fara a le avea risti amenzi usturatoare!

| tanasaiosif explică (pentru Bula):

Un răspuns corect și coerent.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este ceva improvizat, nu vei obtine aurtorizatie de functionare, pentru ca vin pompierii, sanepdiul, medicina muncii, apa si gunoi, vor cere sa vada ventilatia, pompele de vopsire, masca de gaze pentru vopsitor si echipamentul protectie, canalizare, peretii izolati anti-foc cu materiale ignifuge samd.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treaba româneasca ai facut, te ai zgîrcit sa i ei un lucru de calitate ai facut tu un rahat, asa i românul vrea ieftin sa cumpere dar cand este sa ia el bani altora le ia si pielea. Zici tu ca ai facut lucru de calitate dar la vopsitorie auto nu poti merge cu improvizatii ca i ei foc si distrugi masinile oamenilor puscaria te maninca.

| tanasaiosif explică (pentru anonim_4396):

Se observa frustrarea, domnul meu când ma refer ca am "improvizat " ma refer la faptul ca o cabina costa 10.000 de euro și eu am făcut una, identică ca aia cu 5.000 de euro, te aștept la Suceava și promit ca îți vopsesc un element gratis, sa vedem dacă iasă Ieftineala intr-un service de peste 60.000 euro. Te salut

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Pai ai muncit la ea fara sa te uiti dinainte daca ti-o accepta?