| remusrufa a întrebat:

Cat m-ar costa ca sa fac societate pe un post de radio? Asta e o prima intrebare, iar a 2-a cum as putea sa castig bani daca as face societate pe un post de radio? happy Astept Raspunsuri!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Echipamentul si instalarea unui post de radio local (cca 100W PRE) te costa in jur de 30-50 mii Euro.
Bani se castiga din spoturile publicitare.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. poti sa deschizi un post de radio foarte simplu si foarte usor... dar avantaje nu prea sunt.nu ai nimic de castigat... o faci din placere pentru ascultatoriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma gandeam cam cat castigi din publicitate ceva mai detaliat

| danasang a răspuns:

Infiintarea societatii costa la fel ca orice alta societate. ia in calcul costurile cu echipamentele, cu personalul, dar cel mai important este sa castigi licitatia pentru frecventa. nu stiu ce inseamna aceste costuri, dar stiu ca nu sunt mici, in plus trebuie sa te interesezi daca in zona in care doresti sa deschizi acest radio exista o frecventa libera(licitabila).