| CinevaCandvaUndevaEu a întrebat:

Mi-am tot căutat de muncă, am depus CV-uri dar nimic. Vreau să lucrez, dar am nevoie de un job part-time pentru că voi începe facultatea în octombrie. Undeva între 2-4 ore pentru că nu vreau să neglijez facultatea, în același timp vreau să strâng și eu niște bani. Am depus CV și la magazinele din mall, au spus că mă sună ei, dar nu au mai sunat. Nu știu unde să mai caut. Aveți idee unde să mai caut? De preferat în București, part-time.

3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Buna

Trebuie sa cauti job-uri care spun ca ofera si locuri PART TIME.
In mall-uri, sanse nu stiu daca exista sa iti gasesti, decat la cinema.
Scrie pe olx la locuri de munca : Part time.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai nimerit perioada buna sa-ti cauti de munca

| bornsinner a răspuns:

Invata sa folosesti filtrele platformei de cautare. Aranjeaza-ti CV-ul pentru fiecare job in parte - foloseste cuvinte cheie si abilitati regasite si in anuntul jobului. Mai cauta si pe alte platforme (bestjobs, hipo, indeed, joble), dar si pe grupuri de Facebook cu anunturi de angajare.

Aplica mai mult.