| IAmAndreas a întrebat:

Caut un loc de munca în Vaslui pe timpul verii, până la începerea anului universitar. Aveți vreo idee/știți unde m-aș putea duce? Mulțumesc anticipat!

11 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pe câmp.

| IAmAndreas explică (pentru Catrice):

Tot mai mulți ignoranți, se pare, pe această platformă.

| Catrice a răspuns (pentru IAmAndreas):

Soluția implica identificarea problemei. Ma bucur ca ai descoperit ce fel de om ești, ai făcut primul pas înainte! Felicitări!

| SilentRain a răspuns:

Pe Olx, în ziar, la forțele de muncă si chiar poți întreba la cunoștințe daca cu cunosc un post liber

| gabicoo a răspuns:

La "Acces direct"!

| IAmAndreas explică (pentru gabicoo):

Păi și tu unde te mai duci, după?

| Alverto a răspuns:

Am o firma de livrat apa. Salariu atractiv. Cerințe: cunoștințe minime de limba hindi

| IAmAndreas explică (pentru Alverto):

Da bro, mersi, e clar de ce se duce țara asta pe apa sâmbetei?‍♂️. Nu mai poate cineva sa întrebe ceva, că se trezește un ignorant ca acesta căruia îi răspund, să răspundă la mișto?

| Alverto a răspuns (pentru IAmAndreas):

Răspuns la mișto? Caută Aquavas S.A sa te convingi
Este nevoie de cunoștințe minime de limba hindi pentru că tot mai mulți refugiați se aduna in partea de nord în Vaslui și având nevoie de serviciile noastre trebuie sa ne înțelegem cu ei cumva

| Tito97 a răspuns:

Îți ofer eu niște bani dacă mă ajuți cu niște saci de moloz și ciment.

| Teo24b a răspuns:

In Vaslui nu sunt prea multe locuri de munca de unde ai putea scoate multi bani. Dar, te-ai putea angaja la Foodpanda deși mi se pare că trebuie să ai bicicleta ta proprie. Acum nu știu... Oricum, mult succes!