| bycuz a întrebat:

Ce acte sunt necesare pentru a aduce mobila din Germania sau Austria pentru a o vinde in tara? Aviz de insotire a marfii...etc?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, infiintarea companiei de import si luat toate autorizarile de functionare. Inchirierea spatiului de depozitare si de expunere a mobilei importate.
Inchirierea de masini, cumpararea de marfa, factura si aviz de insotire a marfii cu dovada platii marfii.
Plata taxelor vamale la intrarea in tara,
Plata TVA-ului la tot ce depaseste 100 euro samd.
O lista completa a ceea ce trebuie sa pregatesti in materie de acte, gasesti la Registrul Comertului din orasul tau.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu numai acte ci organizare. Faci o activitate de import, trebuie să ai firmă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă la vamă rolling on the floor