| Anonim820 a întrebat:

Ce ai face cu 100.000 de euro?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mi as lua un apartament, dar nu de toti banii, si as da si familiei ceva din ei nu pe toți, dar ce rost are sa visam ce am face cu 100.000 euro cand nu vom avea niciodata suma aceasta.

| munteanuionvictor a răspuns:

Mi-aș lua un smartphone antișoc, o tabletă, un televizor performant, niște haine, un apartament și aș pune ceva bani în bancă.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Il aduc pe Zmeu` Ninja` sa-mi cante la nunta

| AlbertEinsteinman a răspuns:

Aș investi în jur de 60% din întreaga Sumă de bani( mai exact >60.000€ ) în diverse proiecte destinate în prim plan cercetări științifice( proiecte evoluționiste, care să includă diverse arii de actvitate, printre care se numără: Astrofizica, Cosmologia, BIO-Fizica, BIO-Chimia, Chimia Organică și cea Anorganică, Fizica Atomică și Nucleară, etc.). În același timp aș investi cca. 30%(~30.000€) din Suma de bani avută, în
scopul dezvoltării tehnologiei moderne. Cu restul de aprox. 10% din Suma de bani(10.000€), cu care aș rămâne în urma diverselor investiții, aș încerca să ajut un număr cât mai mare de oameni sărmani, oferindu-le în prim plan, dreptul la educație dar și dreptul la o viață mai bună, prin diverse donații semnificative, către centrele de ajutor din țară.